Wizualizacja w domu inteligentnym można być zbudowana na wiele sposobów i do różnych celów. Jedne pozwalają na sterowanie wszystkimi możliwymi elementami domu, inne dają dostęp do funkcji niedostępnych z poziomu zwykłych ściennych przycisków. Poniżej prezentujemy kilka wizualizacji z krótkim opisem:

Wizualizacja domu numer 1
Wizualizacja

Wizualizacja nr 1 – sterowanie w łazience

Wizualizacja

Wizualizacja demo nr 1 – sterowanie temperaturą

Pierwszy motyw graficzny zbudowaliśmy pod kątem wyświetlania na konkretnym modelu iPada. Z jej poziomu użytkownik może wysterować wszystkimi punktami oświetleniowymi, zarówno załączanymi, jak i ściemnianymi. Szablon daje też dostęp do poszczególnych zasłon oraz kilku dodatkowych funkcji systemu ogrzewania (tymczasowe podgrzanie podłóg, blokada systemu klimatyzacji). W przypadku tego domu zastosowano też unikalny algorytm scenariuszy, dzięki któremu użytkownik może je dowolnie modyfikować bez udziału programisty. Są one widoczne na każdym jednym ekranie wizualizacji, więc dostęp do nich jest zawsze natychmiastowy.

Wizualizacja domku nr 2
Wizualizacja holenderska

Wizualizacja numer 2 – pulpit

Kolejna wizualizacja domu inteligentnego została zaprojektowana tak, aby czytelnie podzielić rodzaje sterowanych urządzeń na kategorie. Na ekranie powitalnym widzimy tylko menu, godzinę, datę i dzień tygodnia, W menu umieszczonym po prawej stronie znajdują się zakładki takie jak: oświetlenie, żaluzje, sceny, harmonogramy, pomiary, ogrzewanie, trendy, monitoring i rzut pomieszczeń w domu.

Inne wizualizacje

Więcej przykładów już wkrótce!